Virály

7. října 2022 13:05

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Návod, podle kterého poznáte, že je někdo vrah. Na co si dávat pozor?

Jak poznáte vraha?

Zdá se, že svět miluje sériové vrahy. Teda alespoň ty seriálové, jejichž sledováním jsou lidé pokaždé naprosto posedlí. V reálu už to samozřejmě tak žhavé není a většina normálních lidí preferuje vrahy ve svém životě nemít. Jak ale poznáte, že někdo po nocích provádí zvěrstva? No, pokud vám nestačí ta kvanta hodin kriminálních seriálů, poradí vám možná následující výslechový návod, který ve skutečném světě aplikují detektivové při promlouvání s podezřelými.

Důležité je údajně nikoli to, co lidé odpovídají, ale jakým stylem tak činí. Jinými slovy se detektivové zaměřují spíš na řeč těla než řeč samotnou. Protože je však každý člověk jiný, je nutné nejdřív položit základy. Proto na začátek vybírají otázky o rodině, práci, zálibách a tak dál, aby vypozorovali, jak daný člověk odpovídá na věci, o kterých nemusí lhát. Teprve poté přijdou na řadu otázky ohledně specifického činu, kdy následně můžou detektivové porovnávat rozdíly v reakcích, míru pocení, uhýbání pohledem a další faktory, které jim napovědí, jestli podezřelý lže, nebo ne.

Jak již bylo řečeno, každý člověk je jedinečný a pod tlakem se tak každý člověk projevuje různě. I proto je čtení těla poměrně složitá technika, kterou se nelze naučit přes noc. Hlavní je ale nespěchat, dát si hezky na čas a odhalovat drobné mezery v něčí verzi událostí postupně a s jistotou, dokud si nebudete jistí, že daná osoba lže. Možná bude ale přece jen jistější, když něco takového lidé nechají odborníkům.

Sdílejte článek
Štítky návod práce vrah styl detektivové výslech serioví vrazi sériová vražda

Přečtěte si také