návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

ODHALENO: Nejlepší lék na depresi je odpolední siesta, tvrdí vědci. Vážně dokáže tak moc nakopnout?!

Jestli vám dobrá nálada už dlouho nic neříká stejně jako schopnost dívat se na svět pozitivně, pak jste možná hledali nejrůznější návody na to, jak si úsměv přičarovat. Na jeden takový tip přišli skotští vědci.
Vydáno: 04.05.2019
Pravidelný spánek po obědě pomáhá podle vědců snižovat tlak
Autor: istock.com Pravidelný spánek po obědě pomáhá podle vědců snižovat tlak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Spánek odpoledne je prokazatelně pozitivní, přispívá k výkonnosti, produktivitě, ale i větší soustředěnosti. Teď však odborníci přišli s novým objevem. Pouhých 30 minut spánku odpoledne navodí pocity štěstí, které vydrží až do večera. Vyplynulo to z pokusu, který byl proveden na tisíci lidech ve skotském Edinburghu. Ti byli zpovídáni ohledně jejich života a spánkového režimu. Profesor Richard Wiseman je pak rozdělil do tří skupin.

První skupinou byli lidé, kteří odpoledne nespí vůbec. Druhou skupinu tvořili lidé, kteří si zdřímnou na půl hodiny. Do třetí skupiny zařadil lidi, kteří po obědě usnou a budíka nenatáhnou, takže spí hodiny. Jak jednotlivé skupiny dopadly?!

Nejlépe jsou na tom půlhodinoví spáči, optimismus z nich totiž následně doslova čiší. Za nimi jsou pak odpůrci odpoledního spánku, ani oni na tom nejsou s náladou nejhůře. Naopak špatně dopadli ti, kteří jaksi odpoledne zapomenou vstát. Ti čelí depresivní náladě a velké únavě. Odpolední siesta je tedy ideální pouze na půl hodiny, delší se určitě nevyplácí.

Jak na starosti a deprese? Základní pravidla na cestě k úspěchu

ODHALENO: Deprese a sebevraždy jsou čím dál častější, ukázala studie. Může za to tahle věc

Článek je zařazen v: deprese , spánek