návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

ODHALENO: Nejškodlivější droga pro společnost je alkohol, tvrdí experti. Proč byste radši měli přestat pít?

Přemýšleli jste někdy nad tím, jaká droga je tou nejškodlivější na světě? Respektive tou nejškodlivější pro společnost?
Vydáno: 25.06.2019
Vláda chce výrazně zdanit líh
Autor: Pixabay Vláda chce výrazně zdanit líh
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V Austrálii mají jasno. Nedávná studie totiž přišla s pro někoho překvapivými výsledky. Nechala si ji vypracovat nemocnice St. Vincent’s z města Melbourne. Zavolala si na to 25 odborníků z různých sfér, které nějakým způsobem souvisely s drogami. Byli tam pracovníci, kteří se zabývali drogovou závislostí, ale také lidé, pracující s lidmi bez domova.

Hodnotili 22 návykových látek, kterým měli přisoudit body od 0 do 100. Nejvíce se přitom při hodnocení zaměřovali na následky a škody, které tyto látky způsobovaly lidem.

Nejvíce bodů získal alkohol (77 bodů), poté následoval metamfetamin (66), heroin (58), kokain (25) a marihuana (17). Studii zajímalo, jaký vliv má droga na uživatele, ale i na jeho společnost. Alkohol měl horší vliv na okolí než na uživatele. Podle odborníků je největší problém alkoholu jeho snadná dostupnost.

Článek je zařazen v: alkohol , drogy , společnost , průzkum , studie