návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí

reklama

Virály

ODHALENO: Noční sovy mají častěji deprese, kouří a jsou single, tvrdí studie! Jak vás změní vstávání před 6?

Ranní ptáče dál doskáče, říkává se. Ale je to na tom skutečně něco pravdy? Psychologové nyní přišli s překvapivými závěry.
Vydáno: 19.11.2018
Spánek
Autor: istockphoto.com Spánek

Všichni víme, že spánek je důležitý a má spoustu výhod jako je snížení stresu, posílení paměti a nebo že nám pomůže s hubnutím. Nová studie publikovaná v Journal of Psychiatric Research dokazuje, že lidé vstávající před 6. hodinou ráno nebo dřív mají o 25 procent snížené sklony k depresím než noční sovy.

Takže jestli chcete pro sebe něco udělat, nastavte si nový režim se vstáváním takhle brzo. Tělo vás za to bude doslova milovat, říká doktorka Boschová. Vrátíte se tak k více přirozenému, primitivnímu rytmu času, který jsme měli ještě před vynalezením žárovky. „V dávných dobách jsme usnuli poté, co byla tma a měli jsme odloveno,“ dodává.

Režim ranního ptáčete tak slibuje značné snížení únavy během dne. Navíc budete mít čas na úkoly, na které už si později nenajdete čas. Přizpůsobit se novým vnitřním hodinám je těžší, než se zdá, ale plodné výsledky se určitě dostaví. Ze studie ale plynou i další zajímavosti. Noční sovy méně často vstupují do manželství, častěji žijí sami, kouří a častěji mají rozházený spánkový rytmus.

Článek je zařazen v: spánek , nespavost , spánkový rytmus , ranní ptáče

reklama