Virály

1. května 2021 23:12

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: Oblíbená barva prozradí tajemství o vaší povaze! Kterou máte nejradši?

Barvy jsou všude kolem nás a mají různé významy a citová zabarvení. To, jaká barva patří mezi vaši nejoblíbenější, tedy může mnoho vypovědět o vaší povaze.

1. Červená

Červená barva může vést k asociacím s agresí a dominancí. Vědci zjistili, že u sportovců, kteří nosí tuto barvu, je o 5 procent větší pravděpodobnost, že vyhrají. Zajímavým zjištěním je, že servírky v červené uniformě dostávají od mužů vyšší spropitné. Studie potvrdily, že tato barva muže přitahuje. Červená má souvislost s láskou a vášní. Pokud tedy chcete, aby si vás druhý všiml, vsaďte na červenou.

2. Fialová

Fialová je spojována s královskými a vznešenými obřady. Kromě toho zanechává magický až fantaskní dojem. Fialová stimuluje kreativitu a přináší mír, ale zároveň souvisí s emocemi. Jestli se tedy rádi obklopujete fialovou, jste velmi přemýšlivý, klidný a emocionálně založený člověk. Můžete však fialovou využít i pro podpoření svojí povahy.

3. Oranžová

Pokud se vám líbí oranžová barva a máte hodně oranžových věcí, můžete být velmi energičtí. Tato barva se dokonce používá jako obal pro pilulky, protože působí jako stimulant. Oranžová je velmi silná barva, kterou lze spojit se sociálním prostředím. Přináší také vzrušení a energii. To je pravděpodobně důvodem, proč ji mnoho sportovních týmů používá na své uniformy.

4. Bílá

Osoba, která má ráda bílou, chce cítit pocit uspokojení. V práci máte tendenci být organizovaný, uvažovat logicky a věnovat pozornost detailům. Bílá také může být spojena s nezávislostí, vyvolává pocit čistoty a jednoduchosti. Možná právě kvůli tomuto dojmu ji některé společnosti rádi používají. Například Apple má jednoduché bílé pozadí.

5. Černá

Je to barva hranic a autority. Je silná a může vzbuzovat dojem elegance, formality a tajemství. Černá odráží do světa určitou praktičnost a ten, kdo ji používá, obvykle stojí nohama na zemi. Proto je vhodná pro nošení na pracoviště. Černá je často spojena s někým, kdo touží po kontrole a nezávislosti.

6. Modrá

Typ člověka, který má rád modrou, může být idealistický, spolehlivý, autonomní a má tendenci si věci promýšlet. Má sklon věnovat pozornost detailům, což z něj dělá perfekcionistu. Odborníci tvrdí, že náboroví pracovníci mohou hledat kandidáty, kteří si vybírají modré oblečení na pozice, kde budou muset odolávat velkému stresu.

7. Žlutá

Někdo, kdo miluje žlutou, má chuť na dobrodružství. Pokud je bílá o nezávislosti, pak žlutá o svobodě. Barva může být spojena s humorem, spontánností, optimismem a vášní. Tito lidé mají tendenci být kreativní, ale impulzivní.

8. Zelená

Zelenou spojujeme s penězi nebo přírodou, ale vědci tvrdí, že lidé milující zelenou jsou typy osobnosti, které touží po bezpečí. Zelená může být spojena s úspěchem, ale přitom fyzicky vyvolává relaxaci a klid. Je to osvěžující barva, která může souviset s růstem, učením a zdravím.

9. Růžová

Růžová je spojena s potlačováním agresivity, takže pravděpodobně nikdy nespatříte zločince v růžovém. O této barvě je známo, že je dobrým regulátorem nálady, takže člověk, který ji nosí, působí na ostatní uklidňujícím dojmem. Hlavní asociace, které růžová vytváří, jsou láska, citlivost, velkorysost a laskavost. Tato barva může také probudit touhu chránit osobu, které se růžová barva líbí.


Přečtěte si také