Virály

11. února 2019 13:49

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Pádný důvod, proč nekupovat fake voňavky a make-up. Obsahují kyanid a lidskou moč! Jak je to možné?

Velké peníze za kosmetiku se nechce platit nikomu. Ale voňavky i make-up od vyhlášených značek můžete získat za pár kaček jako "fake". Jen je v tom malý zádrhel.

Která žena kdy nezatoužila po nějakém parfému nebo kosmetice, která byla tak trochu nad její finanční rozpočet. Asi každá. Všichni asi známe lidi, kteří si pak prodejem levné fake kosmetiky přivydělávají. Dostanete snad každou značku za pár kaček. Můžete pak frajeřit s tím, že na to máte, i když jste si kosmetiku nemohli dovolit. Je tady ale jeden podstatný problém.

Policisté udělali rozbor fake kosmetiky, která se hojně prodává na svatého Valentýna. Zabavili v Londýně na 500 fake produktů v hodnotě přes milion korun. Pak poslali produkty na rozbor do laboratoře a nestačili se divit. Zjistili, že kosmetika obsahuje toxický kyanid, arsenik, rtuť, olovo, lidskou moč a dokonce krysí trus. Jde o řasenky, oční linky, lesk na rty, ale i make-up – všechno jsou to tedy věci, co si dáváme na obličej.

To může způsobit alergickou reakci od podrážděné pokožky, vyrážky až po popáleniny. Někteří lidé z toho mohou mít dlouhodobé problémy. Ještě máte chuť šetřit?!

Sdílejte článek

Přečtěte si také