reklama

reklama

Svatba a budoucí štěstí
Autor: Melancholia/Zentropa Svatba a budoucí štěstí

ODHALENO: Páry, které za svatbu neutratí tolik peněz, mají větší šanci, že zůstanou spolu. Jak je to možné?

Publikováno: 28.12.2019
Svatba je důležitým momentem v životě každého páru. Pro někoho je více důležitá než pro jiného, ale pokud se dva lidé rozhodnout tvořit rodinu, měla by být logickým krokem.

reklama

Jsou to většinou dívky, kdo sní o princovi na bílém koni a pohádkové svatbě. Krásné šaty, okouzlující výzdoba a výborná hostina – to je něco, co je pro většinu z nich samozřejmostí. Na druhou stranu se najdou lidé, kterým nejde o nazdobenou a předraženou veselku, ale zaměřují se spíše na citlivé detaily a na to, co pro ně manželství znamená.

Experti se rozhodli prozkoumat, jaký vliv mají peníze na společnou budoucnost. Vybrali si více než 3 000 lidí, kteří měli svatbu. Zjistili, že ti, kteří za ní utratili méně než 1000 dolarů, měli až o 50 % vyšší šanci, že zůstanou spolu než ti, kteří utratili více než 20 000 dolarů. Stejně to dopadlo i se zásnubními prsteny. Ukázalo se, že vyšší cena rozhodně neznamená více lásky. Podle expertů hrál roli také počet hostů. Ti, kteří jich měli na svatbě hodně, měli větší pravděpodobnost toho, že zůstanou spolu než ti, kteří svou svatbu slavili v soukromí. Podle vědců jsou také velmi důležité líbánky – páry, které společně odjedou za dobrodružstvím jsou v celkovém porovnání opět silnější a spokojenější.

reklama