Virály

31. května 2019 14:08

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Pejsci v práci zvyšují vaši produktivitu, tvrdí nová studie. Co všechno vám díky nim půjde líp?

Psi v práci zvyšují produktivitu.

Máte doma pejska a přáli byste si mít práci, ve které by mohl být s vámi? Tak svému šéfovi zkuste poslat následující článek. Jak totiž dokazují nedávné studie, psi v práci podle všeho výrazně zlepšují produktivitu a snižují stres na pracovišti. A který šéf by tohle nechtěl, hm?

Výzkumníci získávali data pro studii z jedné společnosti v Severní Karolíně a to tak, že zaměstnancům odebírali vzorky slin. U těch, kteří si do práce přivedli psa, pak zjistili, že mají výrazně nižší hladinu stresových hormonů oproti svým kolegům, kteří do práce přišli sami.

Nejde ale jenom o samotný pobyt v práci. Představte si náročnou pracovní schůzku. Následně máte těžkou hlavu a kupu starostí, vezmete tak vašeho čtyřnohého kámoše na krátkou procházku, aby se vyvenčil, a všechny negativní emoce rázem odpadnou. Nehledě na to, že pes zlepšuje i celkovou atmosféru na pracovišti. Což souvisí i s tím, že zaměstnance dokáže takový pes klidně i sblížit. Jinými slovy, psi v práci jsou super a určitě by to mělo víc zaměstnavatelů povolovat. Jen se nesmí zapomínat na to venčení, to by byl průšvih!

Sdílejte článek

Přečtěte si také