Virály

3. listopadu 2022 20:01

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Pijete kávu na lačno? Podle expertky byste s tím měli okamžitě přestat

Expertka vysvětluje, proč byste neměli pít kávu na lačný žaludek.

Spousta lidí si svůj den bez šálku ranní kávy absolutně nedokáže představit. Důležité při tom ale je myslet na to, že by to neměla být ta úplně první věc, kterou ráno pošlete do svého žaludku. Káva má sice spousty benefitů, ale její pití na lačno vašemu zdraví neprospívá. Proč? To vysvětlila nutriční specialistka Olivia Hedlund na svém TikToku.

„Jestliže pijete kávu nalačno, měli byste s tím přestat. Zahráváte si totiž s vašimi hormony,“ říká expertka. Vysvětluje, že káva je kyselá, což je pro žaludek po ránu težce stravitelné. Hlavní problém ale vidí v tom, že naše tělo uvádí do takzvaného stresového režimu. „V těle vystřeluje kortizol a uvádí nás to do stavu, kdy jsme ve větším stresu. Je to podobný stav, jako když bychom šli bojovat nebo chtěli utíkat. Proto je spousta lidí, kteří pijí kávu nalačno, nervózních nebo roztřesených,“ popisuje Olivia.

Podle odbornice nás sice káva může nakopnout a pomoci překonat unavená rána, ale na druhou stranu si s sebou bere určitou daň. Sama na sobě například pozorovala zvýšenou tvorbu akné. Zdůrazňuje, že ze svého jídelníčku kávu nemusíte vyřadit úplně, jen byste si měli zvyknout upravit své návyky. Doporučuje, abyste si před tím dali něco malého k jídlu a vypili sklenici vody.

@liv.ingwell

We love a good coffee but not on an empty tummy ☕️ #coffeetiktok #coffeetok #hormonalimbalance #guthealthtips

♬ original sound - Olivia Hedlund

Sdílejte článek

Přečtěte si také