návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

ODHALENO: Pijete limonádu každý den? Podle vědců vám hrozí tahle nebezpečná nemoc!

Nová studie přichází s děsivým zjištěním ohledně pití limonád.
Vydáno: 02.04.2019
Z pití limonády vám hrozí rakovina  1
Autor: istock.com Z pití limonády vám hrozí rakovina 1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pijete colu nebo jiné sladké limonády každý den? Pak pro vás vědci mají špatné zprávy. Podle nové studie totiž pitím těchto tekutin zvyšujete svoji šanci na onemocnění rakovinou tlustého střeva.

Vědci tuto teorii testovali na myších. Každý den je krmili sirupem obsahujícím vysoké množství cukru, obsahem to odpovídalo plechovce limonády každý den, a jejich zjištění vůbec nebyla hezká. Zatímco se nepodařilo prokázat, že takové množství cukru zvyšuje šanci na onemocnění rakovinou – myši by ji kvůli své genetické predispozici dostaly tak jako tak, díky sirupu jejich nádory rostly do mnohem větší velikosti. Rakovina byla cukrem ze sirupu doslov poháněná.

Výsledkem studie tak je v podstatě doporučení lidem, kteří mají v rodině historii rakoviny tlustého střeva nebo už rakovinou sami trpí. Měli by se za všech okolností vyhýbat pití limonád, ale i dalším způsobům přijímaní cukru, protože to jejich stav může výrazně zhoršit. Alternativou jsou v tomhle případě různé typy ovoce.

Článek je zařazen v: vědci , nemoc , limonáda , rakovina , tlusté střevo , nová studie