Virály

25. března 2019 12:36

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Potetovaní muži jsou hodnoceni jako atraktivnější, u žen to ale neplatí. Čím to je?!

Tetování je velmi oblíbené, potetované jsou zpěvačky a celebrity, ale i herci. Tetování najdeme čím dál víc u běžných lidí – a potetovaní muži byli hodnoceni jako atraktivnější.

Možná vám bude připadat podivné, že jsou tetovačky hodnoceny kladně pouze u mužů. Podvědomě totiž v ženách vyvolávají pocit, že je muž odolný, dobře zvládá bolest a má dobrou imunitu. Tetování má hluboký evoluční význam a souvisí ještě s jizvami, které muži měli v dobách válčení. I přestože může být tetovačka nebezpečná, může vyvolat alergii nebo se může zanítit, je hodnocena ženami jako atraktivní, myslí si doktorka Gayle Brewer z University of Central Lancashire.

Tetování je tak u mužů znakem jejich fyzické kvality. A kdyby ne, rozhodně to budí v ženách takový podvědomý dojem. Skutečně totiž hodnotí potetované muže jako zdravější, atraktivnější a zdatnější než ty, co tetování nemají. Ale pozor, v případě žen to tak není. Výrazná tetování se k ženám nehodí, může to v očích mužů narušovat jejich zranitelnost. Mužům se více podvědomě líbí ženy bez tetování. Stejně tak muži s jizvami v obličeji jsou vnímáni ženami jako atraktivnější, u žen to tak ale neplatí a na přitažlivosti jim to ubírá.

Sdílejte článek
Štítky tetování Ženy muži atraktivita jizvy

Přečtěte si také