návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

ODHALENO: Potetovaní muži jsou hodnoceni jako atraktivnější, u žen to ale neplatí. Čím to je?!

Tetování je velmi oblíbené, potetované jsou zpěvačky a celebrity, ale i herci. Tetování najdeme čím dál víc u běžných lidí – a potetovaní muži byli hodnoceni jako atraktivnější.
Vydáno: 25.03.2019
Tetování
Autor: istockphoto.com Tetování
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Možná vám bude připadat podivné, že jsou tetovačky hodnoceny kladně pouze u mužů. Podvědomě totiž v ženách vyvolávají pocit, že je muž odolný, dobře zvládá bolest a má dobrou imunitu. Tetování má hluboký evoluční význam a souvisí ještě s jizvami, které muži měli v dobách válčení. I přestože může být tetovačka nebezpečná, může vyvolat alergii nebo se může zanítit, je hodnocena ženami jako atraktivní, myslí si doktorka Gayle Brewer z University of Central Lancashire.

Tetování je tak u mužů znakem jejich fyzické kvality. A kdyby ne, rozhodně to budí v ženách takový podvědomý dojem. Skutečně totiž hodnotí potetované muže jako zdravější, atraktivnější a zdatnější než ty, co tetování nemají. Ale pozor, v případě žen to tak není. Výrazná tetování se k ženám nehodí, může to v očích mužů narušovat jejich zranitelnost. Mužům se více podvědomě líbí ženy bez tetování. Stejně tak muži s jizvami v obličeji jsou vnímáni ženami jako atraktivnější, u žen to tak ale neplatí a na přitažlivosti jim to ubírá.

Tetování, která dokonale zakrývají vady kůže 8

GALERIE: 20 geniálních tetování, která dokonale zakrývají vady kůže. Tyhle kérky vás naprosto odrovnají

Jaká jsou nebezpečí spojená s tetováním?

Je tetování nebezpečné? Co přesně dělá inkoust s naší kůží?

Článek je zařazen v: tetování , jizvy , muži , Ženy , atraktivita