Virály

2. prosince 2022 12:41

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Pozor na dlouhé vysedávání na záchodě s telefonem! Jakou dobu byste neměli překročit?

Zdlouhavým vysedávání na toaletě si můžete přivodit vážné zdravotní problémy.

Mnoho lidí bere sezení na záchodě jako takovou nerušenou chvíli pro sebe, kterou si často zpříjemňují čtením novin nebo surfování po internetu na telefonu. Podle nedávných průzkumů a s nástupem nových technologií bylo navíc dokázáno, že lidé tráví zavření na záchodech mnohem delší čas, než tomu bylo kdysi.

Podle studie NordVPN dokonce více než 65 procent z 9 800 dospělých dotázaných uvedlo, že nejdou na toaletu bez svého chytrého telefonu. Tyto statistiky však zděsily odborníky natolik, že apelují na všechny „hříšníky“, aby si dávali pozor na to, jak dlouho s mobilem v ruce na záchodech sedí. Až příliš dlouhá doba vysedávání na toaletě totiž může vést k nečekaným zdravotním problémům.

Lékaři doporučují, aby člověk neseděl na toaletě déle než pět minut, což je, buďme k sobě všichni upřímní, asi déle, než kolik času na ní v průměru sedíme. Zdlouhavý pobyt na záchodě však může vést k bolestivým hemeroidům i otokům žil v oblasti konečníku. U žen se navíc zvyšuje riziko inkontinence kvůli přílišnému namáhání pánevních svalů. Dejte si proto na záchodě raději limit, který byste nikdy neměli překročit.

Sdílejte článek

Přečtěte si také