Virály

21. srpna 2020 15:46

brejsova.t@gmail.com

ODHALENO: Při sledování hororů zhubnete, tvrdí vědci! Jak je to možné?

Pokud se cítíte pod psa, protože jste nabrali nějaké to kilo navíc, zapněte si nějaký strašidelný film. Vědci totiž zjistili, že čím víc se bojíte, tím víc spálíte nežádoucích kalorií. Tak hurá na nějaký ten horor!

Vědci z Westminsterské univerzity pod vedením doktora Richarda MacKenzieho provedli studii, která odhalila velmi zajímavou věc. Lidé prý dokážou za jeden hororový film spálit až 113 kalorií, tedy stejné množství, které by spálili za 30 minut chůze nebo 15 minut běhu.

Odborníci měřili úroveň srdeční frekvence, příjem kyslíku a výdej oxidu uhličitého. Na základě těchto informací zjistili, že děsivé filmy vyvolávají zvýšení srdeční frekvence. „Jak se puls zrychluje a krev v těle proudí rychleji, tělo zažívá nárůst adrenalinu,“ vysvětlil doktor MacKenzie, specialista na buněčný metabolismus a fyziologii. Tento rychlý nárůst adrenalinu a vysokého stresu (v tomto případě strachu) minimalizuje chuť k jídlu a zvyšuje bazální metabolismus, což má za následek vyšší ztrátu kalorií.

K nejvíce „hubnoucím“ hororům se řadí například Osvícení, při kterém může člověk spálit až 184 kalorií, Čelisti, u kterých můžete ztratit až 161 kalorií, nebo Exorcista, při němž spálíte 158 kalorií. Tyto tři snímky mají totiž řadu lekavých scén, které zvyšují srdeční frekvenci a zvyšují adrenalin. Takže příště už u hororu určitě nezavírejte oči, protože čím víc lekavých scén, tím lépe!


Přečtěte si také