Virály

31. ledna 2019 14:08

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Pro nenávidění veganů existuje přesný výraz. Jak poznáte, že trpíte vegafobií?

Jste vegafobové?

Když se někdo opravdu hodně bojí pavouků, může trpět arachnofobií. Pochopitelně pak asi pavouky nebude mít moc v lásce – ba naopak, bude je přímo nenávidět. Podobně tomu pak je i s vegany. Jestli někoho děsí, že by měl v životě jíst jen potravu, která nepochází ze zvířat, je dost možné, že pak trpí tzv. vegafobií.

Jasně, spousta veganů se vyznačuje dost extrémními postoji k životu, často jsou to lidé vyznávající alternativní způsob života a tím ten seznam divných věcí teprve začíná, na druhou stranu většině normálních lidí může být docela jedno, co dělají druzí, dokud to nezačne ovlivňovat je samotné.

Nenávidění veganů se tak dnes jeví spíš jako klišé než nějaká relevantní kauza – a přesto, když se ve Velké Británii nedávno prováděl výzkum, zjistilo se, že 92 % veganů někdy pocítilo nenávist od svých blízkých a přátel, 59 % to pocítilo při jídle, 55 % na pracovišti a 21 % v obchodě. To jsou překvapivě velká čísla, jež vypovídají o tom, že vegafobie je nejspíš reálnější, než jste si vy i my mysleli. Možná by tak nebylo od věci vyzkoušet si do budoucna být ke svým přátelům nebo členům rodiny, kteří veganství vyznávají, o něco ohleduplnější. Vegani jsou koneckonců taky jenom lidi.

Sdílejte článek

Přečtěte si také