Jaké jsou důvody života bez dítěte?
Autor: istock.com Jaké jsou důvody života bez dítěte?

ODHALENO: Proč chce být čím dál více žen bezdětných? Tohle jsou ty pravé důvody!

Tamara F. . Publikováno: 21.01.2021
Čím je žena inteligentnější, tím je větší pravděpodobnost, že nebude mít děti, tvrdí studie. Ačkoli s tím možná nemusíte souhlasit, počet bezdětných žen neustále roste. Tohle jsou další důvody, proč tomu tak je.

reklama

Kariéra – Podle odborníků na mezilidské vztahy je hlavním důvodem, proč se ženy dobrovolně rozhodnou žít život bez dítěte, zejména kariéra, které se chtějí věnovat přednostně. Je dokázáno, že jsou ženy jakožto (budoucí) matky znevýhodňovány jak menším platem, tak nemožností kariérního postupu.

Matky bývají častěji nemocné – Netvrdíme, že to je jeden z hlavních důvodů, ale může to hrát menší roli v rozhodování. Nejen matky, ale obecně rodiče jsou mnohem více náchylní k nemocem. Jedna ze studií dokonce tvrdí, že dítě zkracuje matce život o 95 týdnů.

Manželství může být více stresující – Dlouhodobé soužití s partnerem bývá mnohdy samo o sobě velmi náročné. Podle odborníků se po narození dítěte úroveň spokojenosti a pohody mezi partnery snižuje a často vede až k jejich rozchodu. Není proto divu, že si mnoho žen zvolí bezdětnou cestu.

Nemají na to „buňky“ – Toto je asi nejčastější důvod, proč se žena rozhodne zůstat bezdětná. Jednoduše by nedokázala postavit dítě na první místo a nemá mateřské pudy. Žít život bez dítěte může být více nezávislé a méně stresové. Ať už se však rozhodnete pro jakýkoli styl života, je to vaše volba a měli byste s ní být spokojeni hlavně vy!

Kočičí selfíčko

GALERIE: 17 vtipných fotografií pořízených ve správný čas. Tohle se opravdu povedlo!

 

Fotky pořízené před tragédií 4

GALERIE: 10 děsivých fotek, které byly pořízeny těsně před tragédií. Z těchto fotek vám půjde mráz po zádech

 

reklama