Proč je dnešní mládež nešťastná?
Autor: istock.com Proč je dnešní mládež nešťastná?

ODHALENO: Proč jsou často mladí lidé tak nešťastní? Pravý důvod vás překvapí!

Tamara F. . Publikováno: 11.12.2020
Stále více puberťáků a mladých dospělých se cítí ve svém životě nešťastně a deprimovaně, vyšlo najevo z nedávných průzkumů. Podle nejnovějších dat došlo u mladých lidí i k prudkému nárůstu poruch nálad.

reklama

Známá psycholožka Jean Twenge, která zkoumá generační rozdíly včetně pracovních hodnot, životních cílů a rychlosti vývoje, upozornila na děsivě vzrůstající čísla v počtu sebevražd a nárůstu psychických poruch u mladých lidí. Odbornice tvrdí, že za to mohou dva hlavní faktory; vzestup elektronické komunikace a snížení doby spánku.

Sociální média a další atributy digitálního světa ovlivňují dospívající v mnohem větší míře, než se zdálo. Reálná komunikace totiž klesla na minimum a adolescenti tráví veškerý svůj volný čas chatováním s přáteli nebo sledováním videí na YouTube, což může být hlavní příčinou poruchy nálad a deprimovanosti.

Vzhledem k tomu, že čas strávený on-line ubíhá daleko rychleji, je pro mladé lidi daleko obtížnější odložit mobilní telefon nebo počítač a jít spát včas. Ve výsledku začali teenageři omezovat svůj spánkový režim, což vede ke spánkovému deficitu. Pro lidské tělo je však kvalitní a dostatečný spánek nesmírně důležitý, bez něho člověk není schopný vykonávat práci a cítit se šťastně.

Pokud se vás tato problematika týká, neměli byste před ní zavírat oči. Zkuste si stanovit limit, který vám pomůže udržet balanc mezi zábavou a kvalitním odpočinkem.

Co by si koupily filmové postavy v obchodě? 22

GALERIE: Umělec ukazuje, co by si filmové postavy koupily v obchodě. Po čem touží Deadpool nebo Groot?

I muži trpí poruchami sebedůvěry. Máte ve svém okolí bigorektika?

I muži trpí poruchami sebedůvěry. Máte ve svém okolí bigorektika?

reklama