návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

reklama

Virály

ODHALENO: Proč má váš penis a bradavky jinou barvu než zbytek těla? Důvod vás překvapí

Proč má váš penis jinou barvu?
Vydáno: 02.12.2019
Barva bradavek 1
Autor: istock.com Barva bradavek 1

Možná jste nad tím už přemýšleli. A možná taky ne. Popravdě, je to docela divná věc, takže jestli jste nad ní přemýšleli, máte nejspíš až příliš mnoho volného času a měli byste s tím něco dělat. Každopádně ta otázka zní, proč mají penis nebo bradavky jinou barvu (tmavší) než zbytek kůže. A odpověď?

S tou přišli pro server Daily Mail Online dva odborní dermatologové z New Yorku. Podle všeho to souvisí s hormony – překvapivě. Jak pánský testosteron, tak dámský estrogen mají vliv na melanocyt, buňku, která ovlivňuje hladinu melaninu v kůži. Ten pak nejenže chrání pokožku před spálením, ale zároveň ovlivňuje právě barvu pokožky.

Jinými slovy, mladé dívky mají světlou barvu bradavek, protože v jejich těle ještě není tak vysoká hladina estrogenu, a naopak mladí chlapci mají světlejší penis, jelikož ještě nedosáhli puberty, kdy se hladiny pohlavních hormonů teprve začínají rapidně měnit.

Článek je zařazen v: Penis , bradavky , barva , kůže , melanin , puberta , hormony

reklama