Demonstrace Black Lives Matter 1
Autor: istock.com Demonstrace Black Lives Matter 1

ODHALENO: Protesty Black Lives Matter jsou naprosto mírumilovné, zjistili vědci. Proč se tvrdí opak?

rd. Publikováno: 13.06.2021
Tahle studie nejspíš pár lidí zklame.

reklama

Téma Black Lives Matter se na internetu v poslední letech řeší dost často. V naší kotlině pak z nějakého důvodu panuje většinový názor, že jsou protesty tohoto hnutí za černošská práva násilné, rabuje se při nich, a v zásadě jsou jen záminkou k tomu, aby černoši po celém světě mohli beztrestně porušovat zákon. Není tomu tak – samozřejmě. Pokud ale nevěříte nám, třeba vás přesvědčí nejnovější studie z Harvardské univerzity.

Tamější tým vědeckých expertů totiž přišel s daty, které jasně ukazují, že drtivá většina protestů #BLM má nenásilnou podobu a jsou naprosto mírumilovné. Kromě jiného pak potvrdili, že když už došlo k případům násilností, většinou bylo vše vyprovokováno policií nebo opačnými demonstranty, kteří si přišli vybít vztek na v drtivé většině černošských protestantech.

Data a fakta si můžete ověřit pod tímto odkazem. Každopádně odpověď na otázku, proč se českými (a vlastně i světovými) sociálními sítěmi šíří dezinformace doprovázené často i nadávkami a jinými projevy nenávisti, je zároveň jednoduchá i složitá. Někdy za to může obyčejný rasismus, jindy to souvisí s politikou, tak či tak je ale vždycky dobré si nejprve ověřit fakta.

Čemu všemu lidé v Americe věří? 1

ODHALENO: Více než 30 milionů Američanů věří, že jejich zemi ovládají pedofilové uctívající Satana!

reklama