Virály

15. června 2021 12:54

redakce Prima Lajk

ODHALENO: První vzpomínky si lidé tvoří až v tomhle věku. Jak je snadno vyvolat?

Kdy si lidé tvoří v hlavě první vzpomínky?

Vědci odhalili věk, ve kterém si lidé začínají utvářet své první vzpomínky. Jak asi sami dobře víte, vzpomenout si na věci ze svého mládí, natož dětství, není úplně jednoduché. Někdo má dokonce trable pamatovat si, co měl včera k obědu. Každopádně pokud byste měli skutečně dobrého pamatováka a moc se snažili, můžete prý dojít až ke vzpomínkám z doby, kdy vám bylo dva a půl roku.

Právě v tomhle věku si totiž lidé začínají v hlavě utvářet své první vzpomínky. Data pro novou studii přitom vědci sbírali nějakých 21 let, rozhodně se tak nejedná o žádný narychlo upečený výzkum, ale pomalu a detailně zkoumaný fenomén, jímž se experti zabývali skutečně do hloubky.

Podle šéfky výzkumu a odbornice na dětské vzpomínky doktorky Petersonové je pak poměrně jednoduché v lidech vzpomínky do tohoto věku vyvolat. Stačí se jich totiž zeptat na to, co si pamatují jako první věc ze svého života, čímž lze otevřít brány k těm nejstarším vzpomínkám, a jakmile si pak začnete vybavovat první věci, jde to následně velmi rychle.

Sdílejte článek

Přečtěte si také