Virály

10. listopadu 2021 18:50

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Sledování téhle reality show z vás udělá objektivně horšího člověka, tvrdí vědci. Čím to je?

Na jakou reality show byste se raději neměli dívat?

Chcete znát ten nejpřízemnější způsob zábavy? Tak se podržte, mnohých z vás se to nejspíš dotkne. Vědci za něj totiž označili sledování reality shows. Samozřejmě ne ze všech reality show člověku začnou umírat mozkové buňky, některé jsou ve skutečnosti velice zábavné. Není to bohužel však případ pořadu Držte krok s Kardashians. Jak totiž vědci nyní dokázali, po jeho sledování se z vás stane objektivně horší osoba.

Podle institutu London School of Economics (LSE) stačí pouhých 60 vteřin pořadu, a už máte instantně větší nutkání pohrdat chudými, než kdybyste nic neviděli. Psychologii za tím pak vědci vysvětlují tím, že jakmile se lidé vystavují materiálům, které oslavují slávu, luxus nebo bohatství, automaticky jim klesá schopnost sympatizovat s lidmi, kteří se nacházejí na druhém kraji společnosti. Nevěříte? Tak si pusťte následující klip a sami sobě odpovězte, jestli se po něm cítíte líp než předtím. Troufneme si tvrdit, že to bude pravý opak.

Pokud ale naopak hledáte reality show, kde se alespoň zasmějete a odpočinete si u problémů mladé generace, máme pro vás dobrý lék.

Druhou řadu populární reality show LIKE HOUSE můžete sledovat každý všední den v 18:10 na novém kanále Prima SHOW! LIKE HOUSE NIGHT SHOW pak uvidíte od 22:20. Minulou řadu můžete dohnat v našem ARCHIVU.

Sdílejte článek

Přečtěte si také