ODHALENO: Smutná zpráva pro vegany! Rostliny slyší, když je jíte. Potvrdila to nová studie

Tohle veganům asi příliš radost neudělá.

Vzdali jste se masa, protože máte rádi zvířátka a odmítáte, aby trpěla? Jak roztomilé. V tom případě vás bude jistě zajímat čerstvě vydaná studie z University of Missouri, v níž vědci potvrdili, že rostliny dokážou identifikovat a reagovat na zvuky ve svém prostředí.

via GIPHY

Studie se zatím vázala pouze k housenkám, vědci totiž zjistili, že když rostlina detekuje křoupání svých listů způsobené housenkou, vypustí hořčičný olej, kterým hmyz zapudí. Tuto vlastnost vědci testovali na rostlině zvané Arabidopsis, menší obdobě českého zelí.

Samozřejmě jsme daleko od toho, abychom mohli rostliny považovat za tak duchaplná stvoření, jakými jsou zvířata. Místo abychom totiž mluvili o sluchu jako takovém, definují vědci toto chování čistě jako obranný mechanismus založený na reakci vůči specifickým vibracím. Jinými slovy klid, pokud jste se rozhodli pro veganství čistě proto, že vám je líto těch živých myslících tvorů, jsou pro vás rostliny stále bezpečnou alternativou. Tedy alespoň do chvíle, než někdo na zahrádce vychová prvního Groota.


Přečtěte si také