Virály

25. února 2019 13:16

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Spíte na boku? Může to pro vás mít ošklivé následky! Jak byste podle expertů měli správně spát?

Spaní na boku silně nedoporučeno! Proč?

Usnout (a ideálně se až do rána neprobudit) je tak nějak nejdůležitější součástí vašeho života, protože jinak byste příliš dlouho fungovat nezvládli. Každý z nás má pak na spánek vlastní metodu – někdo spí na zádech, někdo na boku a někdo se zavěsí nohama vzhůru a spí stovky let. Ok, ten poslední je Drákula.

Každopádně pokud patříte mezi ty, co obvykle spí na boku, pak pro vás máme dobrou zprávu. Děláte to špatně. Když to ale změníte, váš spánek se mnohonásobně zlepší. Proč?

Podle nové studie totiž nejlepší spánek mají ti, kteří zvládnou osm hodin ležet na zádech. Spí doslova jako zabití. Kdežto lidi, kteří se přiznali ke spánku na boku, se ráno cítí nevyspalí, je jim nepříjemně a pak jsou celý den nervlí. A to nikdo nechce, že jo?

Dále se studia zaměřila na spánek s někým. Pokud pár spí zády k sobě, hrozí opět nekvalitní spánek. Pokud ovšem lžičkují (aniž by přitom dělali něco dalšího), cítí se ráno zrelaxovaně, odpočatě a nabití energií. Další možností je pak pořídit si psa nebo kočku a nechat spát na posteli jeho či ji. To prý taky pomáhá.

Sdílejte článek

Přečtěte si také