Virály

18. prosince 2018 12:34

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Takhle člověka změní, když je extrémně krásný! Co se v jeho hlavě stane?

Krásní lidé nejsou jako ostatní.

Atraktivní lidé nejsou jako ostatní. Čistě na základě jejich vzhledu se k nim totiž lidé automaticky chovají jinak. A podle několika psychologických studií to dokáže takové lidi významně ovlivnit – ať už v jejich práci, jejich osobnosti, nebo dokonce to, jak se dívají na svět.

Krása je samozřejmě subjektivní, přesto se najde pár objektivních hledisek, na základě kterých se dá změřit. Věci jako například symetrie, čistota kůže, tvar hlavy. Krásu člověka může dokonce ovlivnit i jeho sebevědomí, jak ostatním voní, nebo barva jeho hlasu. A jak se tedy mění člověk, který je takto atraktivní?

Z vnějšího hlediska působí na lidi důvěryhodněji, inteligentněji a s lepšími sociálními vlastnostmi. Zároveň může na venek působit i šťastněji. Jakmile se k takovému člověku totiž všichni chovají s úctou, otevírají mu všude dveře, komplimentují ho a tak dále – může dostat představu, že je svět krásné místo. Má to ale i negativní stránku.

S větším výběrem partnerů může přijít neštěstí v rozhodování nebo kratší vztahy. Lidem, kterým na kráse s postupem věku ubývá, se pak pohled na svět může razantně měnit. Jejich sebevědomí totiž spočívalo v tom, že jsou atraktivní, jakmile tohle přejde, jejich sebevědomí je pryč. Někdy si také méně atraktivní lidé mohou o těch atraktivních myslet, že jsou hloupí – ačkoliv proto neexistuje žádný důkaz – přesto jim to může uškodit v kariéře. Předsudky jsou v tomhle případě zkrátka dvojsečná zbraň.


Přečtěte si také