návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

reklama

Virály

ODHALENO: Tanec jako otisk prstu? Vědci odhalili, že každý člověk má svůj vlastní nezaměnitelný styl!

Každý člověk má svůj unikátní taneční styl. Vědci vymysleli algoritmus, který nás podle tance dokáže rozeznat.
Vydáno: 28.01.2020
Tanec jako způsob identifikace člověka 1
Autor: Vestron Pictures Tanec jako způsob identifikace člověka 1

Vědci s Finska teď přišli s velice zajímavým objevem. Podle nich totiž tanec – taková ta věc, kterou lidé předvádí na svatbách, diskotékách, nebo když pozvou sympatickou slečnu v obchodě s knihami na kafe a ona řekne ano a oni pak jdou ven a tam se radují – zkrátka tanec, dokáže lidi odlišit stejným způsobem jako například otisk prstu.

Aby si to ověřili, vymysleli algoritmus, který zvládne člověka s 94 % přesností rozeznat čistě na základě jeho tanečního pohybu. Ten je totiž pro každého z nás prý zcela unikátní a algoritmus, jenž vědci z University of Jyväskylä vyvíjeli několik let na hollywoodských filmech, podle všeho dokáže podle tance analyzovat i věci jako momentální náladu, jestli jsou lidé extroverti, jak moc jsou neurotičtí, nebo jestli dokáží cítit s ostatními. Jediným překvapivým zjištěním v tomhle daném kontextu tak vlastně je, že algoritmus už nedokáže určit hudební žánr, na který osoba tančí. Trefuje se jen ve 30 % případů. Studii v originále najdete zde.

Článek je zařazen v: tanec , nová studie , lidé , vědci , Finsko , otisk prstu , identifikace , algoritmus

reklama