Otec a dcera
Autor: istockphoto.com Otec a dcera

ODHALENO: Tátové, kteří mají dcery, žijí prokazatelně déle, tvrdí vědci. Čím si tuhle podivnost vysvětlit?

Publikováno: 13.11.2019
Pro otce dcerušek je tady překvapující zjištění. Ukázalo se totiž, že díky svým dcerám se dožijí vyššího věku, než kdyby měli synáčky. Proč to tak je, zjišťovali vědci v zajímavé studii.

reklama

Vědci z Jagellonské univerzity shromáždili a analyzovali data 4 310 lidí, celkem to bylo 2 147 matek a 2 163 otců. Pocházeli přitom z různých koutů světa. Ukázalo se, že otcové, kteří mají dcery, mají předpoklady žít déle. Počet dětí, které byly brány do úvahy, sestávaly z dcer a synů jako dvě různé proměnné. Celkový počet dětí nebo synů neměl žádný vliv. Avšak je spojitost mezi dcerou a otcem, která říká, že takový muž bude žít déle. Dokonce z výsledků vyplývá, že čím víc dcer bude otec mít, tím déle by měl žít. Život se prodlužuje o 74 týdnů za každou narozenou dceru.

I když je to pro všechny táty dobrá zpráva, pro matky to tak neplatí. Protože dcery i synové mají negativní dopad na zdraví matky a zkracují její život. Pozitivnější je, že jiný odborník nedávno odhalil, že ženy, které zůstávají déle svobodné, jsou šťastnější. Každopádně v souvislosti s tím vědci zjistili už dříve také to, že páry s dítětem budou žít déle ve srovnání s těmi, kteří se rozhodnou zůstat bezdětní.

Sexuální akt mezi mužem a ženou

Proč lidský sex trvá tak dlouho? Vědci se snaží přijít na vysvětlení složité rovnice

reklama