návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí

reklama

Virály

ODHALENO: Tátové, kteří mají dcery, žijí prokazatelně déle, tvrdí vědci. Čím si tuhle podivnost vysvětlit?

Pro otce dcerušek je tady překvapující zjištění. Ukázalo se totiž, že díky svým dcerám se dožijí vyššího věku, než kdyby měli synáčky. Proč to tak je, zjišťovali vědci v zajímavé studii.
Vydáno: 13.11.2019
Otec a dcera
Autor: istockphoto.com Otec a dcera

Vědci z Jagellonské univerzity shromáždili a analyzovali data 4 310 lidí, celkem to bylo 2 147 matek a 2 163 otců. Pocházeli přitom z různých koutů světa. Ukázalo se, že otcové, kteří mají dcery, mají předpoklady žít déle. Počet dětí, které byly brány do úvahy, sestávaly z dcer a synů jako dvě různé proměnné. Celkový počet dětí nebo synů neměl žádný vliv. Avšak je spojitost mezi dcerou a otcem, která říká, že takový muž bude žít déle. Dokonce z výsledků vyplývá, že čím víc dcer bude otec mít, tím déle by měl žít. Život se prodlužuje o 74 týdnů za každou narozenou dceru.

I když je to pro všechny táty dobrá zpráva, pro matky to tak neplatí. Protože dcery i synové mají negativní dopad na zdraví matky a zkracují její život. Pozitivnější je, že jiný odborník nedávno odhalil, že ženy, které zůstávají déle svobodné, jsou šťastnější. Každopádně v souvislosti s tím vědci zjistili už dříve také to, že páry s dítětem budou žít déle ve srovnání s těmi, kteří se rozhodnou zůstat bezdětní.

Sexuální akt mezi mužem a ženou

Proč lidský sex trvá tak dlouho? Vědci se snaží přijít na vysvětlení složité rovnice

Článek je zařazen v: otcové , matky , dcery , synové , rodiče , dlouhověkost , dlouhověkost u mužů , Otcové a dcery

reklama