Virály

7. září 2018 13:39

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Těchto 6 věcí se stane s vašim tělem, pokud budete užívat rybí olej každý den! Může vám zachránit život

Rybí olej je zázrak, který by měl být součástí našich životů.

Podle Světové zdravotnické organizace je asi 1/3 všech úmrtí spojeno s kardiovaskulárními chorobami. Nicméně například většina obyvatel Ruska nikdy neřešila problémy související se srdcem. Tajemství je v produktu, o kterém každý slyšel – rybí olej. Rybí olej obsahuje nenahraditelné mastné kyseliny jako omega-3 a omega-6, které pomáhají udržet naše srdce a cévy zdravé.

Zjistili jsme více o některých úžasných účincích rybího tuku, pokud ho budeme pravidelně užívat.

1. Riziko srdečního onemocnění se sníží

Tukové omega-3 a omega-6 kyseliny, které obsahují rybí olej, snižují riziko srdečních onemocnění, protože hladina triglyceridů klesá. Výskyt plaku na vnitřních tepnách se rozptýlí a krevní tlak se snižuje.

2. Přemýšlení bude rychlejší a flexibilnější

Omega-3 obsahuje DHA nebo kyselinu dokosahexaenovou, která udržuje buněčné membrány zdravé a posiluje spojení nervových buněk. Proto je rybí tuk využívám jako způsob prevence Alzheimerovy choroby.

Četné studie také ukázaly, že rybí olej stimuluje funkci mozku a zlepšuje reakční dobu, vyšší mozkové funkce a rychlost rozhodování.

3. Imunitní systém se zlepší

V mnoha zemích se polynenasycené kyseliny přidávají do běžných potravin, jako je například máslo nebo margarín. Zvyšuje se tím imunita. Tělo se poté lépe vypořádá s nemocemi a infekcí.

4. Motorické dovednostmi se zlepšují

V polovině minulého století bylo zjištěno, že lidé, kteří žijí poblíž moře a jí ryby, nemají bolesti kloubů tak často. Je to proto, že klouby potřebují tuk: bez tuku ztratí tkáně kloubů pružnost. Rybí olej není účinný při léčbě artritidy, ale je rozhodně skvělý na prevenci tohoto problému.

5. Zlepší se zrak

Lékaři mohou předepsat rybí olej pro osoby s glaukomem. Mastné kyseliny pomáhají odstranit oční kapalinu, což vede ke snížení očního tlaku. Samozřejmě, že rybí tuk nemůže být považován za plnohodnotný lék, ale mnoho vědců si myslí, že zdroje omega-3 mohou být způsobem, jak zabránit problémům s očima.

Sdílejte článek

Přečtěte si také