Virály

9. června 2020 14:57

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: Tipy, jak se nejlépe zbavit špatné nálady do 5 minut! Co z toho zabírá nejvíc?

Nikdo nemá rád špatnou náladu, někdy si ale nemůžete vyloženě pomoct a jste smutní. Máme pro vás tipy, dle kterých se z toho dostanete sami.

1. Jděte na procházku. Zdá se to jako maličkost, ale hodně to může pomoct. Podle vědců mají procházky v přírodě podobný zdravotní přínos, jako kdybyste prošli terapií nebo užívali antidepresiva.

2. Čichejte povzbuzující vůně. Některé vám mohou snížit úzkosti a špatnou náladu. Bylo dokonce prokázáno, že když jste na místech jako je nemocnice, váš stres to zvyšuje, zatímco když jste třeba na útlévetlé louce nebo v lese, stres se snižuje. Vyzkoušejte esenciální oleje.

3. Snězte něco zdravého. Když máte hlad, vytváří to špatnou náladu. Přitom zdravý zdroj bílkovin vám může náladu hned zlepšit. Stačí na to prý už jen sklenice mléka nebo třeba rostlinný jogurt. Měli byste se vyhnout fastfoodu.

4. Klepejte prsty po akupresurních bodech. Takhle se můžete rychle zbavit negativních myšlenek jako je smutek, vztek nebo úzkost.

5. Zkuste povzbudit sami sebe. Jestli máte ve svojí mysli negativní hlásek, který vám neustále našeptává něco špatného o vás, pokuste se ho zastavit a mluvit sami se sebou pozitivněji.

Sdílejte článek

Přečtěte si také