Kouření marihuany dělá z lidí laskavější stvoření.
Autor: Getty Images Kouření marihuany dělá z lidí laskavější stvoření.

ODHALENO: Tohle dělá z lidí kouření marihuany. Vážně našli vědci samá pozitiva?

Tamara F. Publikováno: 14.06.2022
Kouřit, či nekouřit marihuanu? To je celosvětová otázka, kterou se zabývají vědci už desítky let.

reklama

Říká se, že je konopí dobrý sluha, ale špatný pán. V medicíně se marihuana využívá v hojné míře a není divu; potlačuje úzkosti, zlepšuje spánek a pomáhá překonávat některé nepříjemné projevy nemoci. Na druhou stranu však kouření trávy zhoršuje paměť, zpomaluje reflexy a u mužů může způsobit i snížení reprodukční schopnosti. Nová výzkumná studie vědeckého týmu z univerzity v Novém Mexiku však přinesla další zajímavé poznatky.

Skupina výzkumníků provedla průzkum, jehož se zúčastnilo 146 univerzitních studentů ve věku 18 až 25 let. Každý mladý dospělý podstoupil řadu psychologických testů, ze kterých později odborníci analyzovali jejich morální hodnoty a základy. Ve výsledku se ukázalo, že lidé, kteří kouřili konopí, vykazovali lepší skóre v prosociálním chování včetně empatie, laskavosti a většího sklonu ke spravedlnosti než „nehuliči“.  

Vedoucí autor vědecké práce Jacob Virgil doufá, že výsledek studie podpoří užívání konopí k léčbě lékařských problémů místo opioidů, o kterých je známo, že způsobují změny nálad a podporují asociální chování.

Uživatelé marihuany stárnou rychleji

Potvrzeno: Marihuana mění rychlost stárnutí člověka. Stav se dá zvrátit za jediné podmínky

reklama