Virály

14. května 2019 13:45

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Tohle je 11 drsných pravd, na které většina z nás zapomíná. Co bychom měli mít na paměti?

Když porovnáte dětství s dospíváním, je načase si říct, že je to sakra velký skok. V dospělosti vám totiž nikdo nenabídne rameno na vyplakání a nebude vás popostrkovat dopředu. Za vším, co v dospělosti dokážete, stojíte jen vy sami. A na které věci většina z nás zapomíná? Podívejte se na následující článek.

 1. Není důvod se obětovat pro ostatní. Ve vztahu dvou lidí by vždy měla fungovat rovnováha, nesnažte se pro druhé přetrhnout.
 2. V práci vám nikdo medaili nedá. Stejně jako ve vztazích i v práci platí, nesnažte se sedřít z kůže. Svou práci dělejte dobře, ale nepřepracovávejte se. Udělejte si čas na sebe, soukromí a taky svoje zdraví.
 3. Body positivity není o tom, že na sebe budete kašlat. Krásná může být i žena s kily navíc, ale rozhodně to není o tom, že budete kašlat na pohyb a líně u televize baštit brambůrky.
 4. Na vzhledu záleží. I když ve svém okolí uslyšíte, že vnitřní krása je nejdůležitější, ve světě pořád platí, že lidé soudí knihu podle obalu. Když budete žádat o novou práci se špinavým tričkem a mastnými vlasy, může se stát, že i v případě, že máte skvělé vzdělání, váš potencionální zaměstnavatel upřednostní člověka, jehož fyzické vzezření působí lépe než to vaše.
 5. Být hodný člověk, není profese. Vašeho šéfa nezajímá, že máte 3 děti, půjčku nebo krásné oči. Pokud vaší firmě nepřinášíte profit, připravte se na to, že vás může nahradit někdo více energický a tvrdě pracující.
 6. Vaše matka nemá vždy pravdu. Jsme lidi a lidé dělají chyby. To se týká i vaší matky. Jak půjde čas, uvidíte věci, které váš rodič nedělá dobře. Snažte se z jeho chyb poučit a dělat je lépe.
 7. Budete muset studovat co nejdéle. Moderní technologie se neustále zdokonalují a některé profese za pár let ani nemusí existovat. To znamená, že byste vždy měli být připraveni – učit se novým věcem a zdokonalovat svou kvalifikaci. Jedině tak se stanete specialistou ve svém oboru.
 8. Když se nebudete zúčastňovat akcí, lidé vás pak přestanou zvát. Pokud se svými přáteli nebudete v kontaktu, postupně na vás zapomenou.
 9. Omlouváme se, ale nejste středem vesmíru.
 10. To, co jste teď je vaše osobní volba.
 11. Vždy tu bude někdo, kdo je hezčí, mladší a lepší, než jste vy. Musíte si tento fakt uvědomit a přijmout sám sebe takový, jaký jste. Každý z nás je unikátní svým vlastním způsobem.
Sdílejte článek
Štítky život pravda fakta dospělost

Přečtěte si také