Virály

7. listopadu 2022 12:22

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Tohle je doba, po níž byste měli vyměnit spodní prádlo. Překvapilo vás to?

Kdy je nejlepší doba vyhodit staré spodní prádlo a pořídit nové? Odborníci šokovali odpovědí.

Pokud patříte k těm, kteří své spodní prádlo nosí do roztrhání nebo ho mají ještě z dob základní školy, možná byste měli zpozornět. Podle odborníků totiž existuje přesná doba, po níž je na čase staré spodní prádlo vyhodit a vyměnit jej za nové, i když není nijak zničené, jen třeba seprané.

Dermatologové a gynekologové se shodují na tom, že by člověk neměl nosit kalhotky nebo boxerky déle než půl roku nebo 50 vyprání. Dáme vám chvíli na to, tuhle informaci zpracovat… Upřímně i nás to totiž trošku zaskočilo, a rozhodně jsme nebyli jediní. Lidé na internetu jsou totiž po vypuštění této informace doslova zděšení.

„Cože? Je mi třicet let a tohle jsem nikdy neslyšel!!“ zhrozil se jeden z komentujících na sociální síti, zatímco další překvapivě poznamenal: „Některé boxerky mám ještě ze sedmé třídy na základce. Teď jsem na vysoké škole.“

Odborníci doporučují, že ačkoli „spoďáry“ měníme a pravidelně pereme, po uplynulé době bychom je měli vyhodit a pořídit si nové kousky. Je to z toho důvodu, že většina lidí pere spodní prádlo na šetrný režim při teplotách nižších než 60 stupňů, při nichž se všechny bakterie stoprocentně nezničí. Je proto lepší dámské i pánské spodní prádlo raději vyhodit a nic neriskovat.

Sdílejte článek
Štítky hygiena spodní prádlo zdraví

Přečtěte si také