Virály

28. února 2020 14:34

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Tohle je důvod, proč jsou naši nejlepší kamarádi ti z vysoké. Souhlasíte s tím?

Existuje mnoho důvodů, proč lidé říkají, že vysoká škola jsou nejlepšími roky života. Právě při studiu na vysoké máte totiž největší šanci, že potkáte lidi, se kterými budete kamarádit do konce života. Přečtěte si deset důvodů, proč tomu tak je.

1) Potkali jste je v době, kdy jste nejvíce potřebovali přátele.

Většina z nás rozhodně ví, jak intenzivní a tvrdá vysoká škola může být. Musíte splnit těžké zkoušky, stále se učíte a do toho máte ještě většinou i práci. Je tedy pochopitelné, že úroveň stresu se navyšuje a právě přátelé jsou jednou z mála věcí, která nás udrží nad vodou a v klidu.

2) Byli tu pro vás, když se vám stýskalo po domově.

Když lidé studují na vysoké škole, často se stává, že jsou daleko od domova, od rodičů, sourozenců či přátel z rodného města. Proto je skvělé, když se z vašeho nového spolubydlícího stane nejlepší kamarád.

3) Vídají vás v nejhorších stavech.

Ať už se jedná o panický stres z nadcházející zkoušky nebo psaní akademických prací, vaši vysokoškolští přátelé je tu pro vás a pomůže vám to zvládnout. I přes to, v jakých příšerných stavech vás viděli, zůstali s vámi!

4) Vídají vás v nejlepších stavech.

Pokud byly špatné chvíle, pak byly i určitě dobré! Když jste složili těžkou zkoušku nebo dostali dobrou zprávu, kamarád byl vždy vedle vás, aby to s vámi mohl oslavit.

5) Máte s nimi nezapomenutelné vzpomínky.

Ať už je to na večírku nebo den poté, máte skvělé historky, na které budete vzpomínat celý život.

6) Znají všechna vaše největší tajemství.

Všechny ty zkušenosti, které jste s nimi měli či jakákoli jiná tajemství a věci, které byste nikomu neřekli, pravděpodobně vědí. Opravdu nemáte na výběr, než s nimi být přáteli!

7) Jste ve stejné životní fázi jako oni.

Pravděpodobně jste spolubydlící, oba prochází rozchody nebo jinými životními zkouškami. Jste na to společně a to mezi vámi vytváří ještě silnější pouto.

8) Sdílíte s nimi důležité životní znalosti.

Společný život na kolejích nebo v bytě přináší nové životní překážky. Co jde do mikrovlnné trouby a co ne, jak správně vyprat oblečení, aby vypadalo pořád stejně a ještě ke všemu vonělo nebo jak se vaří něco jiného než vajíčka a těstoviny. Ano, i takováto moudra si navzájem předáváte.

9) Duševně se připravujete na další strašidelný krok: Skutečný život.

Život po škole je situace, kdy se věci stávají vážnými a těžkými. Bez ohledu na to, jak daleko to je, nikdy vás to nezastaví v obavách a panikaření se svými přáteli.

10) Pravděpodobně spolu i pracujete.

Vysokoškoláci mají obvykle zaměstnání, která pomáhají s procesem ,,přežívat vysokou školu jako chudý student“. V mnoha případech vám ale vaši přátelé pravděpodobně pomohli získat zaměstnání, nebo s vámi dokonce začali pracovat.

Sdílejte článek

Přečtěte si také