Virály

27. října 2019 19:10

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: Tohle je důvod, proč v zrcadle vypadáte vždy lépe než ve skutečnosti. Co za to podle expertů může?

Ještě než jdete z domu, podíváte se na sebe do zrcadla a musíte se pochválit. Sluší vám to a vypadáte skvěle. Jenomže je tady jedno velké ALE, o kterém možná nevíte.

Koukáte často do zrcadla? Britské ženy koukají do zrcadla průměrně 70x za den. Což je fakt celkem dost. Kontrolují svoje vlasy nebo makeup, případně postavu, svaly. Klid, nejste jediní, kteří tohle dělají. Tak jak je možné, že v zrcadle vypadáte suprově, ovšem na fotkách už to tak slibné není? Jako kdyby to byli dva odlišní lidé. Je tu vysvětlení… Tak zaprvé, zrcadlo nás obrací. To, co vidíme, není realita. Odraz je vlastně obrácenou verzí toho, jak vypadáme. A protože do něj koukáme každý den, jsme na to zvyklí. Takže pokud se nevidíte na fotkách často, opravdu nevíte, jak doopravdy vypadáte.

Dalším důvodem, proč vypadáte v zrcadle lépe než ve skutečnosti může být to, že máte asymetrickou tvář. Vlastně my všichni lidé máme asymetrickou tvář. A nikdo není dokonalý. Zkuste převrátit části vašeho obličeje a pak je porovnat. Pravděpodobně budou opravdu jiné. Jsme zvyklí koukat na jeden z konkrétních úhlů, často si pak myslíme, že jedna strana obličeje je stejná jako druhá. Proto se cítíme jako úplně jiný člověk, když se někde uvidíme na fotce.

Sdílejte článek
Štítky portrét atraktivita zrcadlo sebevědomí

Přečtěte si také