Ranní tvář 1
Autor: istock.com Ranní tvář 1

ODHALENO: Tohle je důvod, proč vaše tvář vypadá po probuzení jinak než obvykle. Co za to může?

rd. Publikováno: 06.02.2022
Proč lidská tvář vypadá po probuzení jinak než obvykle?

reklama

Tento článek nejspíš neobjeví Ameriku, pár lidí se ale možná dozví něco nového, a upřímně, to je v dnešní době dostatečný důvod proč ho napsat. Týká se každopádně lidí, konkrétně lidských tváří, a ještě konkrétněji důvodu, proč po ránu naše tvář vypadá jinak než obvykle.

Pokud máte napuchlé tváře, oči, kůži plnou vrásek, a i přes několikahodinový spánek působíte unaveně, je to způsobeno hned několika faktory. Ty zahrnují nezdravé stravování, nedostatek cvičení, dehydrataci, nebo třeba klidně jen špatnou spánkovou polohu.

Každopádně během noci vaše hlava akumuluje více vody než přes den. Tekutina se v hlavě navíc hromadí, aniž by existoval způsob, jak ji dostat ven. Proto pak ráno váš obličej vypadá tak, jak většinou vypadá. Čím déle strávíte na nohou, tím více vody odteče pryč, a tím rychleji se váš obličej vrátí do své původní podoby. Pokud byste každopádně s tímhle chtěli bojovat tak, že budete spát kratší dobu – pak to nedělejte. Nedostatek spánku totiž způsobí pro změnu celou řadu jiných potíží, které bohužel nevyřešíte tak jednoduše, jako nahromaděnou vodu.

66letý hráč Fortnitu se stal slavným díky TikToku 1

VIDEO: 66letý hráč Fortnite se stal slavným poté, co měl štěstí na TikToku. Co skvělého se mu povedlo?

reklama