Virály

6. února 2022 17:39

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Tohle je důvod, proč vaše tvář vypadá po probuzení jinak než obvykle. Co za to může?

Proč lidská tvář vypadá po probuzení jinak než obvykle?

Tento článek nejspíš neobjeví Ameriku, pár lidí se ale možná dozví něco nového, a upřímně, to je v dnešní době dostatečný důvod proč ho napsat. Týká se každopádně lidí, konkrétně lidských tváří, a ještě konkrétněji důvodu, proč po ránu naše tvář vypadá jinak než obvykle.

Pokud máte napuchlé tváře, oči, kůži plnou vrásek, a i přes několikahodinový spánek působíte unaveně, je to způsobeno hned několika faktory. Ty zahrnují nezdravé stravování, nedostatek cvičení, dehydrataci, nebo třeba klidně jen špatnou spánkovou polohu.

Každopádně během noci vaše hlava akumuluje více vody než přes den. Tekutina se v hlavě navíc hromadí, aniž by existoval způsob, jak ji dostat ven. Proto pak ráno váš obličej vypadá tak, jak většinou vypadá. Čím déle strávíte na nohou, tím více vody odteče pryč, a tím rychleji se váš obličej vrátí do své původní podoby. Pokud byste každopádně s tímhle chtěli bojovat tak, že budete spát kratší dobu – pak to nedělejte. Nedostatek spánku totiž způsobí pro změnu celou řadu jiných potíží, které bohužel nevyřešíte tak jednoduše, jako nahromaděnou vodu.

Sdílejte článek
Štítky voda spánek obličej ráno tvář důvod

Přečtěte si také