Virály

21. června 2020 13:47

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Tohle je jedna z nejrasističtějších zemí světa, tvrdí nová studie. Překvapí vás, o jaký stát jde

Proč je v této zemi rasismus na vzestupu?

Nová studie teď odhalila, že Kanada (ano, ta Kanada!) je jednou z nejrasističtějších zemí na světě. Pravicoví extrémisté z Kanady prý mají na svědomí zhruba 6,6 tisíc stránek na sociálních sítích, skrz které už po celém světě oslovili přes 11 milionů lidí.

Nejen to, díky globální karanténě se jejich aktivita ještě navýšila, a zejména po smrti Afroameričana George Floyda se stali na sítích ještě agresivnějšími. Studii dali dohromady vědci a profesoři z Ontario Tech University, a nabízí komplexní pohled na pravicový extremismus v Kanadě na základě dat z let 2017 až 2019.

Kanaďané jsou zejména aktivní na serveru jako nekorektní forum 4chanu nebo tvoří třetí největší zastoupení po Spojených státech a Velké Británii v pochodu zvaném Iron March, který sdružuje neonacisty a další pravicové extremisty. Jinými slovy ty nejhorší lidi na světě, kdyby v tom někdo neměl jasno. Zprávu si můžete celou přečíst pod tímto odkazem.

Sdílejte článek
Štítky Velká Británie Kanada vědci rasismus George Floyd USA nová studie Kanada pravicoví extrémisté Ontario Tech University Iron March

Přečtěte si také