Virály

30. listopadu 2022 11:38

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Tohle je nejpřátelštější město na světě! Umístila se v seznamu i Praha?

V jakém městě jsou lidé nejpřátelštější? Odpověď vás možná překvapí.

Pokud jste vášnivým cestovatelem, jistě nám dáte za pravdu, že jedním z nejdůležitějších aspektů každé dovolené je povaha místních obyvatel. Atmosféra „domácích“ totiž odráží to, jak se v jejich městě cítíte. S vědomím, že jsou místní přátelští, laskaví, ochotní a plní úsměvů se zkrátka dané místo objevuje daleko příjemněji. A jaké město se může pyšnit titulem toho „nejpřátelštějšího“?

To se rozhodla prozkoumat britská pojišťovna William Russell, která sestavila žebříček nejlaskavějších měst na světě. Společnost se zaměřila na 23 nejnavštěvovanějších měst po celém světě a seřadila destinace na základě „skóre přátelského města“ podle několika různých kritérií, mezi nimiž byla spokojenost obyvatel, bezpečnost, tolerance a nejlepší místní atrakce.

Na prvním místě nejpřátelštějších měst se se 6,06 skóre umístilo australské Melbourne, které bylo popsáno jako „pokrokové, pohodové a rychle se rozvíjející město přívětivé i pro LGBTQ+ komunitu“. V těsném závěsu za ním skončila Paříž a na třetím místě se umístila Vídeň. Česká Praha přitom skončila na místě sedmnáctém s bodovým ohodnocením 4,02, což není vůbec špatné.

Sdílejte článek

Přečtěte si také