ODHALENO: Tohle je přesná teplota místnosti, díky níž okamžitě usnete. Kolik stupňů je ideál?

Pokud máte problémy se spánkem, možná za to může nesprávná teplota ložnice.

Díváte se do stropu a snažíte se nad ničím nepřemýšlet. Zničehonic se však v hlavě vyrojí katastrofické scénáře, minuty se mění v hodiny a vy najednou zase probdíte celou noc snažením se o to usnout. Tento scénář je známý asi všem, kteří se někdy potýkali s nespavostí. Tento nepříjemný problém má možná ale jednodušší řešení, než jste si mysleli.

Odborník na spánek Max Stevens totiž prozradil jednoduchý trik a užitečnou radu, díky které by mohlo jít usínání jako po másle – stačí mít v ložnici ideální teplotu pro spánek. Pokud si totiž libujete v teplé ložnici s plápolajícím ohněm, nemůžete se divit, že trpíte nespavostí. Lidské tělo více než teplo totiž potřebuje ke spánku chladné prostředí, ideálně okolo 18 až 20 stupňů.

Před spánkem si tak pro lepší usínání poctivě vyvětrejte celou ložnici, vypněte topení a raději se pořádně zachumlejte pod peřinu. Pro okamžité usnutí by měla pomoci i ideální poloha na boku či na zádech. Vleže na zádech je obecně doporučována jako ta nejlepší, avšak nehodí se pro ty, kteří chrápou či trpí syndromem spánkové apnoe.


Přečtěte si také