ODHALENO: Tohle je žebříček nejbohatších lidí světa. Jak velké jmění má vítěz?

Časopis Forbes sestavil již tradiční žebříček nejbohatších lidí planety, mezi nimiž je i devět Čechů.

Máme tu každoroční žebříček miliardářů podle časopisu Forbes. Nikoho zřejmě nepřekvapí, že nejbohatším člověkem na světě je šéf společností Tesla a SpaceX Elon Musk s majetkem 219 miliard dolarů (v přepočtu zhruba 4,9 bilionu korun). Oproti minulému roku si polepšil a předstihnul i zakladatele Amazonu Jeffa Bezose se 171 miliardy dolarů, který své prvenství držel dlouhé čtyři roky, a nyní je na druhé pozici.

K těm nejdramatičtějším změnám, co se týče úbytku boháčů, došlo v Rusku po nedávné invazi na Ukrajinu. Podle žebříčků je o 34 ruských miliardářů méně, přičemž Čína dopadla ještě hůř – na seznamu ubylo 87 čínských pracháčů. Není poté žádným překvapením, že světový žebříček na plné čáře ovládli Američané.

Ani Čechům se ale nedařilo úplně špatně a v seznamu se objevilo dokonce devět jmen, mezi nimiž vyhrála české prvenství vdova po Petru Kellnerovi Renata Kellnerová s rodinou, jejíž jmění se odhaduje na 365 miliard korun a skončila na 104. pozici. Druhé místo mezi nejbohatšími krajany obsadil na 304. místě celkově Karel Komárek (169 miliard korun) a třetí pozici (438. místo celkově) získal realitní magnát Radovan Vítek se 127 miliardy korun.

Sdílejte článek
Štítky peníze Elon Musk SpaceX miliardář finance Jeff Bezos Forbes Rusko Čína Tesla Motors Amazon.com ruská invaze na Ukrajinu časopis Forbes bohatí lidé žebříček Forbes

Přečtěte si také