Virály

23. září 2022 10:50

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Tohle je země s těmi nejbohatšími lidmi na světě! Kde se mají lidé nejlépe?

Lidé žijící v této zemi jsou jedni z nejbohatších lidí na světě.

Každá země na světě má něco do sebe. Ať už jde o krásnou přírodu, zajímavou kulturu, bohatou historii či milé a přívětivé obyvatelstvo. Pokud jde ale o materiální stránku věci, nejlépe se podle všeho žije v Austrálii. Alespoň to si myslí boháči, neboť právě u protinožců žije nejvíce pracháčů na zemi.

Vyplynulo to z informací Credit Suisse Global Wealth Report s tím, že za minulý rok v Austrálii přibylo nových 390 tisíc milionářů, čímž se celkový počet v zemi zvýšil na více než 2 miliony milionářů v zemi. To už je docela slušné číslo, co říkáte? Podle průzkumu má dospělý Australan majetek v hodnotě zhruba 10 milionů korun a celkově je v Austrálii nejmenší úroveň majetkové nerovnosti.

Důvodů, proč je boháčům u protinožců tak dobře, je hned několik. Kromě rozmanité, i když trochu drsné přírody, jsou to však praktické motivy jako bezpečnost v zemi, politická stabilita či absence dědické daně. Jak už to tak ale bývá, všechno má i svá negativa a v Austrálii je to například rapidní nárůst cen za bydlení.

Sdílejte článek
Štítky Austrálie luxus bohatí lidé nový průzkum

Přečtěte si také