návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

ODHALENO: Tohle je země, ve které se podle průzkumů nejvíc chlastá. Vyhrálo Česko?

Tipnete si, ve které zemi se lidé nejvíce opíjí a jak je na tom Česko?
Vydáno: 17.05.2019
Ve které zemi se nejvíce pije? 2
Autor: iStock Ve které zemi se nejvíce pije? 2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Na světě je mnoho zemí, které by se možná rády pokládaly za národ, který nejvíce pije alkohol. Česko nevyjímaje. Tento primát si ale zaslouží jen jeden jediný stát. A podle nejnovějšího výzkumu profesora Adama Winstocka z tohoto roku je jím… Velká Británie! Obyvatelé této země uvedli, že se opíjejí průměrně 51x za rok, tedy prakticky jedenkrát týdně. V těsném závěsu za Brity se umístili Američané, kteří se opíjejí 50x ročně, následují Kanaďané (48x), Australané (47x), Dánové (42x) a Irové s Indy (41x).

Česká republika se umístila na úctyhodném 9. místě se 37 opitími. Možná to pro někoho může být zklamání, ne druhou stranu, předběhli jsme například takové Belgičany (35x), kteří jsou taktéž známí svým pozitivním vztahem k alkoholu. Nutno podotknout, že se nejedná o nejkomplexnější studii, zahrnuje totiž jen 36 zemí světa. Takže někde na Zeměkouli můžou být ještě větší pijani. Přesto, průzkumu se zúčastnilo více než 120 000 lidí ze sledovaných států, což rozhodně není málo. A co vy, kdy naposledy jste byli opilí?

Nejlépe se mají ve Finsku

Tahle země byla jmenována nejšťastnější na světě! Kolikáté se umístilo Česko?

Kde žijí ty nejkrásnější ženy na světě 21

GALERIE: Experti vybrali 20 zemí, ve kterých žijí ty nejkrásnější ženy. Umístilo se i Česko?

Článek je zařazen v: alkohol , opíjení , pití , Země , svět , výzkum