Virály

11. července 2018 14:09

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Tohle jsou 4 nejhorší legální drogy, které běžně užíváme! Co nás pomalu zabíjí a ani o tom nevíme?

Že jsou cigarety a alkohol zabijákem lidstva, ví snad už úplně každý, ale my vám přinášíme další ohrožující běžné drogy, kterých bychom se měli vyvarovat.

V tomto článku nebudeme mluvit o marihuaně ani LSD.

1. Léky proti kašli

Běžně dostupné léčivo, které nám uleví především v noci, když nemůžeme kvůli kašli spát. Dextrometorfan, známý také jako DXM, který je hlavní složkou těchto léků, může vyvolat podobné účinky jako LSD či lysohlávky. Člověk by ho však musel sníst velké množství a to se při normálním léčení neděje.

2. Kofein

Není snad člověka, který by nepil kávu nebo čaj. Každý ráno potřebuje nastartovat a většina populace k tomu zvolí oblíbený horký šálek. Příliš kávy však může způsobit neplechu. Mnoho kofeinu se vám může projevit na kůži nebo třeba na náladě. Můžete si připadat jako na houpačce, nálada vám nekontrolovatelně kolísá. Paradoxně se můžete cítit i ospalí. S kávou by se to nemělo přehánět.

4. Adderal

Je to látka, která zvýší koncentraci a pozornost. Je tedy ideální pro studenty, kteří se učí na těžké zkoušky. Bohužel jako každá droga, má i tato nebezpečné vedlejší účinky. U lidí užívajících adderal byly zjištěny sebevražedné sklony, extrémní ztráta hmotnosti a výkyvy nálad.

5. Antidepresiva

Je velmi důležité dodržovat dávkování podle lékaře, který antidepresiva předepsal. Pokud člověk prášky bere, jak si vzpomene, hrozí sebevražedné sklony a sebepoškozování.


Přečtěte si také