Virály

19. března 2018 13:07

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Tohle jsou 4 nejzbytečnější části lidského těla! Proč je vlastně máme? Odpověď vás překvapí

Po těle máme minimálně 4 části, které nám vlastně k ničemu nejsou.

Už jste si někdy kladli otázku, proč máme slepé střevo nebo proč mají muži bradavky? Pojďme se na odpovědi podívat.

1. MUŽSKÉ BRADAVKY

Proč má vlastně chlap bradavky? Odpověď je vlastně úplně jasná. Každé embryo v břiše nastávající matky je z počátku ženské. Až později se z něho vyvine buď muskulární plod nebo zůstane jako embryo ženské. Proto se bradavky vyvinou u obou typů plodů, jen ženské pak plní kojící funkci. Říká se, že muž by mohl za jistých okolností také kojit.

2. MOUDRÁKY

Zuby, které nám způsobují velkou neplechu a bolest. Proč je vlastně máme a proč někomu ani nikdy nenarostou? Sloužily k lepšímu žvýkání syrového masa pravěkým lidem. Dnes už je zkrátka nepotřebujeme.

3. SLEPÉ STŘEVO

Rozhodně se nejedná o zbytečný orgán. Můžeme ho považovat za takový pytlíček plný prospěšných bakterií, které nám jsou nejvíce prospěšné při střevním onemocnění. Rychle nahradí ty, které se v průběhu nemoci vyloučily.

4. OCHLUPENÉ PODPAŽDÍ

Má je každý z nás a strašně nám znepříjemňují život. Kdo nemá oholené podpaždí, jako by byl z jiného světa (když zrovna nepočítáme Madonnu).

Profesoři z Harvardské univerzity tvrdí, že ochlupení mělo za úkol udržet pach, který měl přilákat potencionálního partnera. Dnes slouží přesně naopak.


Přečtěte si také