Virály

31. prosince 2020 15:28

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: Tohle se stane s vaší kůží, když přestanete pít kafe! Co vám hrozí?

Kávu miluje celá řada lidí. Je známo, že kofein prospívá pokožce a je základní složkou mnoha produktů péče o pleť. Šálek kávy ve skutečnosti může ovlivnit vzhled o dost víc, než si možná myslíte.

1. Může se u vás objevit víc vyrážek. Káva má antioxidační a silné protizánětlivé vlastnosti, které prospívají pokožce. Pravidelné pití kávy může podle studie pomoci se zánětem, který způsobuje akné na obličeji. Může také snížit hyperpigmentaci kůže, která má souvislost se zánětem.

2. Budete hůř bojovat s celulitidou. Antioxidanty v kávě pomáhají snížit vzhled "pomerančové kůže". Kofein způsobuje dilataci krevních cév pod kůží, což zlepšuje celkový průtok krve. To zase může snížit výskyt celulitidy.

3. Mohlo by dojít k větší pigmentaci. Šálek kávy denně může pomoci chránit pokožku před stárnutím. Mnoho stopových prvků v kávě, jako jsou chlorogenové kyseliny, pomáhá snižovat výskyt pigmentovaných skvrn.

4. Boj s růžovkou může být obtížnější. Růžovka je velmi časté kožní onemocnění. Může vypadat jako malé hrbolky podobné akné, ve skutečnosti jde o drobné krevní cévy pod povrchem kůže. Pití několika šálků kávy denně může podle výzkumu zabránit růžovce. Dokonce i pití jednoho nebo dvou šálků denně může pomoci chránit pokožku před růžovkou.

5. Bude těžší se zbavit tmavých kruhů pod očima. Kofein ovlivňuje krevní cévy, které přispívají k tmavým kruhům pod očima, což je činí méně viditelnými.

6. Vaše pokožka může stárnout rychleji. I když je pravda, že pití velkého množství kávy může vaši pokožku dehydratovat, může ji také chránit před poškozením sluncem. Skupina vědců zkoumala přes 100 žen a zjistila, že ty, které pijí kávu, mají výrazně menší pravděpodobnost vzniku slunečních skvrn.


Přečtěte si také