Virály

6. ledna 2021 13:12

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: Tohle se stane s vaším tělem, když přestanete jíst mléčné výrobky! Je dobrý nápad je vynechat?

Mléčné výrobky mají celou řadu benefitů, ale v dnešní době je lze už moderně nahradit. Tohle se může stát, pokud je ze svojí stravy vyřadíte.

1. Mohli byste přestat mít bolesti hlavy. Mléčné výrobky mohou být ve skutečnosti spouštěči migrény. Pokud tedy nejste ve stresu, dobře spíte a omezili jste spotřebu kávy, ale přesto vás bolí hlava, zkuste je přestat konzumovat a vaše migrény se možná zastaví.

2. Můžete být emocionálně stabilnější. V mléčných výrobcích existuje mnoho hormonů, které by mohly být v rozporu s vašimi. Když se tyto hormony smísí, vede to ke změnám nálady. Pokud tedy přestanete jíst mléčné výrobky, nebudete vystaveni těmto dalším hormonům a pravděpodobně se stanete emočně stabilnější.

3. Můžete se přestat cítit nafouklí. Ukazuje se, že 65 % dospělých má sníženou schopnost trávit laktózu. To znamená, že je konzumace mléčných výrobků vede k nadýmání, plynům a průjmům. Pokud to zažíváte, můžete být jedním z těch, kteří mají intoleranci na laktózu. Když odpovídajícím způsobem upravíte svůj jídelníček, můžete se cítit lépe.

4. Vaše pokožka se může vyčistit. Lidé, kteří jsou citliví na mléčné výrobky, ale přesto je konzumují, pravděpodobně budou mít vyrážky. Ukázalo se, že mléčné výrobky obsahují různé hormony, které stimulují rozvoj akné. Pokud tedy máte tento problém, zkuste upravit stravu a přejděte na mléčné výrobky.

5. Mohli byste přijít o základní živiny. Mléčné výrobky mají mnoho zdravotních výhod. Jsou bohaté na vápník, bílkoviny a vitamíny D a B12. Pokud se tedy rozhodnete bez mléčných výrobků, zkuste nahradit mléčné výrobky jinými výrobky, které jsou bohaté na tyto složky, jako jsou sardinky, losos a rostlinná mléka.


Přečtěte si také