Virály

19. ledna 2021 13:04

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Tohle se stane s vaším tělem, když zůstanete celý den doma. Co radí experti?

Co se děje s lidským tělem, když má minimum aktivity?

Pandemie je tu s námi už rok, koronavirus zatím nejeví známky odchodu a dostat vakcínu mezi širokou populaci se prozatím nejeví příliš snadné. Zdá se, že nám tak karanténa a trávení času doma ještě nějakou dobu vydrží. Mezitím byste ale neměli zapomínat věnovat se pořád svému zdraví, a to nejen psychickému, ale i tomu tělesnému.

Podle psycholožky Jo Daniels je během těchto dnů snadné upadnout do hluboké hibernace. Zkrátka natáhnout tepléky, upadnout na gauč a zapnout televizi. A byť je podobný odpočinek na místě a není na něm nic špatného, měli bychom stále myslet na to, že čerstvý vzduch a protažení je pro naše tělo i mysl stále velmi důležité. Tělu by totiž mohlo po delší době v neaktivitě hrozit, že nahromadí energii, která následně nemá kam utéct. To může vést k tloustnutí, ale například i problém se spánkem a častější únavě.

Čas od času se setkat s kamarádem venku na procházce, jít třeba společně venčit nebo si pozvat někoho blízkého k sobě domů a dát si třeba jen kafíčko na balkoně je zkrátka důležité i v těchto časech, takže to neflákejte a zůstávejte aspoň v rámci mezí aktivní.

Sdílejte článek

Přečtěte si také