Virály

5. května 2021 16:56

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: Triky, jak nakoupit oblečení v e-shopu a trefit velikost! Co pomůže nejvíc?

Karanténa je v plném proudu a jsou věci, které prostě jenom tak nenakoupíte. A to je případ hlavně oblečení, které patří na seznam „zakázaných“ věcí.

V obchodech toho poslední dlouhé měsíce opravdu moc nenakoupíte. I když možná znáte velikost svého oblečení, tak je dost těžké nakupovat v online obchodech. A může to být hodně ošemetné. I když si můžete naměřit přesné míry, nikdy si nemůžete být jistí, že vám oblečení padne jako ulité. Máme pro vás přesto pár jednoduchých tipů, jak se s co největší pravděpodobností strefit. První zásadou by mělo být to, abyste si vybrali obchod, který umožňuje vrácení zboží – pokud možno si pak v recenzích ověřte, že s tím lidé nemají problémy. Můžete se totiž spolehnout na to, že vám ne úplně všechno zboží bude sedět a přesně pasovat. Podívejte se předem na možnosti vrácení a také si zjistěte předem výši poštovného, které budete muset případně zaplatit.

Změřte svůj pas, prsa a míry boků. Tato čísla vám budou užitečná nejen při nakupování. Změřte v případě potřeby také rozměry vašich triček před a po natažení, stejně tak orientační délku trička, či šatů. Takto budete přesně vědět, v jakých mírách se zhruba nacházíte. Sice je každý materiál následně jiný, ale nestane se vám třeba to, že bude tričko končit dvacet čísel nad pupíkem. Oblečení si vybírejte také podle toho, jaké míry vyžadují – pokud si koupíte třeba sukni, která mí jedinou podstatnou míru v pase, protože tam i začíná, tak máte jeden rozměr namísto čtyř možných, do kterých byste se nemuseli trefit. Také je vhodné si zkontrolovat styl oblečení s tím, co už pravidelně nosíte, čímž předejdete unáhleným nákupům věcí, které pak stejně nevyužijete.

Nakonec, pokud obchod umožňuje pohodlné vrácení, tak si můžete vždy objednat i více kusů od daného oblečení. Výborným nápadem je třeba i domluvit se s kamarádkami, takže si pak oblečení v klidu vyzkoušíte doma – a ty kusy, které byste jinak vracely, protože vám nepadnou, tak možná zužitkuje právě kamarádka. Navíc při takto hromadné objednávce ušetříte za poštovné.

Sdílejte článek

Přečtěte si také