Virály

13. října 2020 18:15

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: Tvar vašeho zadku prozradí mnoho o vašem zdraví! Který máte vy?

Prohlédněte si pořádně obrázky a podívejte se do zrcadla. Každý zadek má nějaký tvar. A právě ten vypovídá o tom, jaký je váš současný zdravotní stav.

Typ 1. Čtvercový tvar

Jestli máte tenhle tvar zadku, pravděpodobně jste náchylní na ukládání tuku spíše kolem pasu než na hýždích. Máte však poměrně rychlý metabolismus a při správně zvoleném cvičení si jednoduše vytvarujete postavu. Jste rozhodně náchylnější ke stresu, takže je pro vás důležité být v příjemném kolektivu a v psychické pohodě.

Typ 2: Srdcovitý tvar

Jestli máte široké boky a větší dolní část zadku, ale zato útlý pas, tak sice dobře hubnete – pokud začnete sportovat –, ale při přibrání se vám tuk ukládá hlavně ve středu těla. Jestli máte už zadek příliš velký, může to naznačovat, že jíte nezdravá jídla a máte málo pohybu. Dávejte si pozor na rychlé cukry a alkohol. Tuk na bocích může zvyšovat riziko celulitidy a osteoartritidy.

Typ 3. Obrácený trojúhelník

Jestli máte tento typ zadku, pravděpodobně se příliš velkým pozadím trápit nemusíte. Zadek je spíše menší a tuk se ukládá nebo přesouvá do jiných částí těla. Důvodem ovšem může být nízká hladina hormonu estrogenu. To může vést ke zdravotním problémům se srdcem, můžete mít slabší kosti, častěji můžete mít infekci močového měchýře či mít sklony k tloustnutí. Navíc můžete být náchylnější k depresím.

Typ 4. Kulatý tvar

Jestli máte zadek kulatý, jde o hýždě zdravé osoby. Děláte v zásadě všechno dobře a neměli byste to měnit. Nejspíše pravidelně sportujete a dbáte dobře na to, abyste zdravě jedli. Tady není co vytknout, přesto byste měli dbát na prevenci, kdybyste totiž s tímto životním stylem přestali, bude se vám tuk usazovat nejvíc právě na hýždích.


Přečtěte si také