Virály

24. července 2019 16:04

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Tvrdohlavé a zlobivé děti jsou úspěšnější v životě, tvrdí experti. Jak je na tom váš potomek?

Zlobivé děti můžou být noční můrou. Někdy prostě nechápeme, proč nás neposlouchají a neustále si musejí věci dělat po svém. Má to ale i pozitiva.

I když jsou neposlušné děti pro rodiče docela záhul, podle výzkumu provedeného společností ResearchGate jsou zlobivé děti v budoucnu ty nejodolnější a nejsilnější osobnosti. Vyrostou z nich jednoduše o dost odolnější děti než ty, co se poslouchají na slovo, mají strach zkoušet něco nového a než aby zlobili, tak se raději krčí v koutě. Studie shromáždila informace už od roku 1968. Byla založena na analýze chování asi tří tisíc dětí ve věku od 8 do 12 let. A po 40 letech pozorování opravdu mají výsledky.

Ty děti, které vzdorovaly autoritě, měly tendenci zpochybňovat různé věci, které se kolem nich děly, a také přemýšlet nad hranice, které pro ně byly stanoveny, mají obrovskou výhodu. Jsou víc kreativní, mají víc nových nápadů. Děti tvrdohlavé, neposlušné a agresivní si v dospělosti dovedou sehnat lepší práci než ty děti, které měly ve škole dobré známky a byly takřka ukázkovými studenty. Proč tomu tak je? Dokážou totiž sobecky upřednostnit vlastní zájmy a jít si za tím, co chtějí. Nedodržují pravidla, a proto se stávají odborníky na vyjednávání o platu, který chtějí – vždy myslí na nejvýhodnější podmínky pro sebe.

Sdílejte článek

Přečtěte si také