Virály

7. února 2022 14:53

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Tyhle populární písničky jsou používány k mučení vězňů. Poslouchali byste je dobrovolně?

Jakými písněmi se mučí vězni?

Používat špatnou hudbu či filmy jako formu trestu, to není nic nového. Jestli chcete normálního člověka skutečně potrestat, nechte se ho dívat na Turínského koně, Stalkera nebo Barryho Lyndona. Po třech hodinách dostane takovou lekci, že už do konce života bude sekat latinu.

Každopádně nedávno vyšel v amerických médiích článek, jenž dopodrobna rozebírá způsoby, jakými američtí vojáci mučili své zajatce, aby jim sdělili přísné tajené informace. Historii mučení mají Spojené státy samozřejmě dlouhou a bohatou, vězni z Guantánama by mohli vyprávět. Přesto metody popsané v článku nejspíš leckoho překvapí.

Místo násilí totiž vojáci používali… americkou hudbu. Vězně předtím svlékli, připoutali k židlím, oslepili ostrým světlem a následně jim do ušních bubínků pustili extrémně hlasité písně skupin jako Metallica, AC/DC, ale i interpretů typu Eminem, Bruce Springsteen nebo David Gray. Tím nejhorším songem pak údajně byla znělka z dětského seriálu Barney the Dinosaur. No, horší formu trýznění už si fakt představit nedokážeme.

Sdílejte článek
Štítky hudba vojáci mučení vězni Eminem USA Bruce Springsteen Guantánamo Metallica písničky David Gray

Přečtěte si také