Virály

24. února 2022 14:23

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Tyhle zákony bychom brali i u nás! Kde musí influenceři hlásit, že si upravili fotku?

Tyhle země mají geniální zákony!

Nejen Amerika je země, která je proslulá svými vtipnými a někdy až bizarními zákony nedávajícími smysl. Není ale jediná, která se „pyšní“ nelogickou legislativou. Mnoho zemí si ponechalo pozůstatky právních norem z dávných dob, které už dnes sice nedávají smysl, ale pořád jsou platné.

Díky bohu však existují i takové zákony, jež se zaměřují na pozitivní změny a doopravdy lidem zlepšují a zkvalitňují život. Mrkněte se s námi na konkrétní země a místní pravidla, která bychom u nás brali všemi deseti.

Portugalsko – Nedávno se v Portugalsku schválil zákon, který neumožňuje zaměstnavatelům kontaktovat své podřízené po pracovní době. Cílem je zlepšit rovnováhu mezi osobním a profesním životem.

Norsko – Norští politici se rozhodli bojovat s falešnou krásou na internetu vychytralým zákonem, který vyžaduje, aby lidé upozornili na to, že si upravili fotku. Co by na to asi řekly naše české celebrity?

Švýcarsko – Švýcarské město Basilej jako první na světě zavedlo povinné zalesnění střech na novostavbách, a dokonce i na nově zrekonstruovaných budovách. Vysazení zeleně na plochy střech města aktivně pomáhá bojovat proti smogu a znečištění. Za nás rozhodně palec nahoru.

Wales – Podobně zeleně myslí i velšská vláda, která schválila zákon, díky kterému se za každé narozené dítě vysadí dva stromy; jedno ve Walesu a druhé v odlesněných oblastech Ugandy.

Španělsko – Do roku 2023 by neměl být ve Španělsku používán žádný jednorázový plastový obal ani sáček na ovoce a zeleninu. Chtějí tím přimět zákazníky, aby nakupovali na farmářských trzích a používali opakovaně použitelné pytlíky.

Švýcarsko – V této zemi je nezákonné si pořídit jen jedno morče. Funguje zde dokonce i služba, která poskytuje partnera pro osamělé morče, pokud jejich předchozí partner zemře.

Kalifornie – V Kalifornii nesmějí obchody s potravinami vyhodit zboží po záruce do popelnic. Musí jej darovat potravinové bance nebo lidem v nouzi. Vláda dokonce plánuje zákon rozšířit i na restaurace a hotely.

Pensylvánie – Tento americký stát nedávno přijal zákon, který zakazuje majitelům psů nechávat své mazlíčky v chladném, nebo naopak horkém počasí po dobu delší než půl hodiny. Za tento zákon tedy opravdu tleskáme.

Sdílejte článek

Přečtěte si také