reklama

reklama

Ustlání postele.
Autor: istockphoto Ustlání postele.

ODHALENO: Ustlat postel hned poté, co vstanete, rozhodně není dobrý nápad! Proč je to tak nebezpečné?

sis. Publikováno: 22.11.2020
Experti na čistotu varují, že ustlat si postel hned po probuzení není dobrý nápad. Odhalili totiž hrozivou pravdu o našich postelích.

reklama

Jistá paní D je dobře známá na svém Instagramu svými jednoduchými tipy a triky, jak udržet dům v čistotě. V jednom ze svých nejnovějších příspěvků všechny vyzvala, aby přestali stlát postele hned ráno poté, co vstanou. A řekla, že je důležité matrace nechat "dýchat". V příspěvku na Instagramu uvedla, že v průběhu noci naše horké a vlhké pahy přitahují štěnice a nečistoty, a po probuzení bychom měli po nějakou dobu nechat peřiny odkryté. „V noci se nejen potíme, ale také vylučujeme kůži, což je magnet na roztoče a štěnice," napsala do příspěvku. Ty totiž milují tmavé a vlhké oblasti a někteří lidé nechávají svou postel dýchat jen v létě, protože si myslí, že to kvůli chladnému počasí nemusí v zimě dělat.

To ale podle ženy není pravda. Když je v zimě zapnuté ústřední topení, může přilákat roztoče a štěnice stejně jako v letních měsících. Takže tím, že každé ráno ustelete postel, všechen vlhký vzduch zůstane pod peřinou, a roztoči a štěnice se takto mohou snadno rozmnožovat – sice to zní hrozně, ale je to pravda. Paní D dále řekla, že abych lidé udrželi svoje postele co nejčistší, měli by je nechat větrat alespoň hodinu denně. Dodala, že ví, že je hezké vidět svou ložnici čistou a svěží, a že samozřejmě většina lidí vede rušný život, což znamená, že je snadnější ustlat postel před odchodem do práce. Nicméně nejlepším řešením je potom to, nechat postel větrat až do svého příchodu domů. Alespoň pak máte jistotu, že se nezůstane pod peřinou vlhko.

Spíte o víkendu déle?

Víkendovým dospáváním ztracený spánek nenahradíme, ukázal experiment

Jak psi ovlivňují náš spánek?

Je pro váš spánek lepší, když máte v posteli dalšího člověka, anebo psa? Podle výzkumu to první

reklama